ФудбалФудбал - ВТОРА ЛИГАФудбал - ПРВА ЛИГА

Тетекс го доби прволигашот Скопје на контролен натпревар

Тетовскиот второлигаш Тетекс го доби вториот контролен натпревар против прволигашот Скопје со резултат 4:3.

>>> РЕЗЕРВИРАЈТЕ СМЕСТУВАЊЕ НА ПОНИКВА – КОТВА.МК ВИ НУДИ ОДЛИЧНА ПОНУДА <<<

За екипата на Тетекс стрелци беа Владимир Жоглев, Стефан Богдановски, а двоен стрелец беше Дамјан Масевски.

Кај „пиратите“ два погодоци постигна Изет Ајрулаху, а од белата точка успешно реализираше Христијан Кировски.

Следна контролка за „штофарите“ ќе биде против второлигашот Кит Го, а мечот ќе се одигра во Штип.

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!