ФудбалФудбал - ВТОРА ЛИГА

Тажна вест ја обли Беласица и цела фудбалска Струмица: Почина најверниот фан- Петре Анџиев

Тажна вест ја обли ФК Беласица и цела фудбалска Струмица. Денеска почина најверниот фан на ФК Беласица, Петре Анџиев.

„Чичко Петре беше човек кој немаше пропуштено домашен натпревар на својата најголема љубов Беласица со децении. ФК Беласица секогаш ќе се сеќава и никогаш нема да го заборави својот најголем поддржувач – легенда на ФК Беласица. Почивај во мир легендо“, се вели во соопштението на струмичкиот второлигаш.

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!