ФудбалФудбал - ТРЕТА ЛИГА

Таневски ќе им суди на Вардар Неготино и Слога, Лазов на Марена и Питу Гули

Текстот го спонзорираше Revolution Development

В недела се играат натпреварите од 8. коло од Третата македонска фудбалска лига – Југ. Познати се и судиите кои ќе ја делат правдата на сите шест натпревари, кои ќе започнат во 14 часот.

Revolution Development е софтверска компанија посветена на развој на врвни решенија за бизниси

  • Делегирани судии 8. коло ТМФЛ – Југ:

Бучин – Локомотива Градско, Душко Стојсавлевиќ (Прилеп)
Вардар Неготино – Слога, Атанас Таневски (Кавадарци)
Големо Коњари – Росоман, Ангелчо Ристов (Неготино)
Марена – Питу Гули, Миле Лазов (Неготино)
Превалец – Обршани, Николче Димовски (Велес)
Младост – Канатларци, Филип Јованоски (Прилеп)

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!