ФудбалФудбал - ТРЕТА ЛИГА

Танев на центарот во Богданци, Јовановски ќе им суди на Победа Валандово и Малеш

Делегирани судиите за 5. коло од Третата македонска фудбалска лига – Исток. Сите шест натпревари ќе бидат одиграни утре со почеток од 14:00 часот, освен мечот меѓу Тиверија и Дојранско Езеро кој ќе започне во 15:00 часот.

  • Делегирани судии 5. коло ТМФЛ – Исток:

Рудар – Брегалница Делчево, Здравко Костовски (Штип)
Карбинци – Овче Поле, Тоше Џамов (Кочани)
Осогово – Академија Чешиново-Облешево, Петар Михаилов (Кочани)
Вардарски – Спартмани, Иван Танев (Гевгелија)
Тиверија – Дојранско Езеро, Иван Јанев (Штип)
Победа Валандово – Малеш, Јордан Јовановски (Гевгелија)

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!