ТМФЛ Запад – Табела 2021/2022

ТМФЛ Запад – Табела

ПозКлубОНПобНПорПОСПРИГРБОД
198103613+2325
29711248+1622
396122810+1819
496121712+519
596032712+1518
694141612+413
793151418-410
892251317-48
992161137-267
1092071223-116
119135823-156
129027930-212

Познати судиите за Трета лига – Исток: Шампионот Овче Поле гостува во Дојран, соочување на Малеш и Рудар во Берово

Повеќе »

„Враништа 2022“: Д-р Баткоски со нова голема победа, Враништа Б.З. со минимален триумф

Повеќе »

Бугаринот Христов и Тиквеш ја продолжија соработката и за следната сезона

Повеќе »

(ФОТО) Канатларци е нов шампион во ОФЛ – Прилеп, убедлив во финалето над Гарван Десово

Повеќе »

Организирано следење на финале од Лига на шампиони во хотел „Интернационал“ – Охрид

Повеќе »

Илиоски ќе го суди дербито во Неготино: Вардар со триумф над конкурентот Превалец патува во баражот за Втора лига!

Повеќе »

Собир на младата репрезентација на Македонија пред квалификациските меча против Ерменија и Украина

Повеќе »

Македонија до 17 години одигра нерешено 1:1 против Австрија на втората контролна пресметка

Повеќе »

Спироски го доби големото дерби меѓу Македонија и Караорман во Враништа, Бафто ќе им суди на Црно Буки и Лирија

Повеќе »

ФК Овче Поле: Овој момент го чекавме повеќе од две децении, задоволни сме со постигнатите резултати, сакаме во Втора лига!

Повеќе »
Back to top button
error: Текстот е заштитен !!