ТМФЛ Север – Табела

ТМФЛ Север – Табела

ПозКлубОНПобНПорПОСПРИГРБОД
11917027415+5951
22015235625+3147
31911444218+2437
42012174623+2337
52011364129+1236
6199554530+1532
7209383136-530
8208392838-1027
92082103854-1626
10197393537-224
112072112632-623
121963102046-2621
132053122138-1718
14154472327-416
151932142752-2511
161804142373-504

Македонија до 19 години победи со 3:2 против Кипар на втората контролна пресметка

Повеќе »

Македонија до 21: Нерешено 1:1 против Саудиска Арабија

Повеќе »

ТАБЕЛА ТМФЛ-Југозапад: Новаци е непоразен лидер со солидна бодовна предност, две екипи без бодови

Повеќе »

Милан Илиевски и Баже Илијоски го презедоа тимот и го одржаа првиот тренинг

Повеќе »

ТАБЕЛА ТМФЛ-Југ: Вардар Неготино осамен на врвот, Питу Гули и Големо Коњари го следат непоразениот лидер

Повеќе »

ТАБЕЛА ТМФЛ-Исток: Осогово, Овче Поле и Малеш го делат врвот, Вардарски сè уште без бодови

Повеќе »

ТАБЕЛА ТМФЛ-Север: Пет екипи го делат врвот со по 9 освоени бодови

Повеќе »

Даноски: Бараме регуларно судење и да загубиме тоа да биде коректно, во спротивно Иднина Боровец е спремна да ја напушти лигата!

Повеќе »

ГАЛЕРИЈА: Висока победа за Слатино, Свети Троица Црногорци го доби дуелот со Куршум

Повеќе »

Доброште на стартот од новата сезона однесе висока победа, убедлив беше и Кастриоти, лесно до три бода стигна и Шари

Повеќе »
Back to top button
error: Текстот е заштитен !!