ТМФЛ Југозапад – Табела 2021/2022

ТМФЛ Југозапад – Табела 2021/2022

ПозКлубОНПобНПорПОСПРИГРБОД
11211104510+3534
2128223918+2126
3127142624+222
4125612914+1521
5126332820+821
6125433121+1019
7124443129+216
8125072626015
9123361529-1412
10123272225-311
11122462134-1310
121220101352-396
13121291034-245

Македонија до 19 години победи со 3:2 против Кипар на втората контролна пресметка

Повеќе »

Македонија до 21: Нерешено 1:1 против Саудиска Арабија

Повеќе »

ТАБЕЛА ТМФЛ-Југозапад: Новаци е непоразен лидер со солидна бодовна предност, две екипи без бодови

Повеќе »

Милан Илиевски и Баже Илијоски го презедоа тимот и го одржаа првиот тренинг

Повеќе »

ТАБЕЛА ТМФЛ-Југ: Вардар Неготино осамен на врвот, Питу Гули и Големо Коњари го следат непоразениот лидер

Повеќе »

ТАБЕЛА ТМФЛ-Исток: Осогово, Овче Поле и Малеш го делат врвот, Вардарски сè уште без бодови

Повеќе »

ТАБЕЛА ТМФЛ-Север: Пет екипи го делат врвот со по 9 освоени бодови

Повеќе »

Даноски: Бараме регуларно судење и да загубиме тоа да биде коректно, во спротивно Иднина Боровец е спремна да ја напушти лигата!

Повеќе »

ГАЛЕРИЈА: Висока победа за Слатино, Свети Троица Црногорци го доби дуелот со Куршум

Повеќе »

Доброште на стартот од новата сезона однесе висока победа, убедлив беше и Кастриоти, лесно до три бода стигна и Шари

Повеќе »
Back to top button
error: Текстот е заштитен !!