ТМФЛ Југ – Табела

Илинден БС: -3 бодови (одлука на ФФМ)
Дојранско Езеро: -15 бодови (одлука на ФФМ)

ТМФЛ Југ – Табела

ПозКлубОНПобНПорПОСПРИГРБОД
12116326313+5051
22214445224+2846
32114166433+3143
42111555125+2638
52012265026+2438
62111195730+2734
7228583537-229
82173124373-3023
92164112350-2722
102164113464-3022
112062123143-1220
122262143165-3420
131954103055-2519
14219394939+1015
151412111348-352
1600000000

„Враништа 2022“: Д-р Баткоски со нова голема победа, Враништа Б.З. со минимален триумф

Повеќе »

Бугаринот Христов и Тиквеш ја продолжија соработката и за следната сезона

Повеќе »

(ФОТО) Канатларци е нов шампион во ОФЛ – Прилеп, убедлив во финалето над Гарван Десово

Повеќе »

Организирано следење на финале од Лига на шампиони во хотел „Интернационал“ – Охрид

Повеќе »

Илиоски ќе го суди дербито во Неготино: Вардар со триумф над конкурентот Превалец патува во баражот за Втора лига!

Повеќе »

Собир на младата репрезентација на Македонија пред квалификациските меча против Ерменија и Украина

Повеќе »

Македонија до 17 години одигра нерешено 1:1 против Австрија на втората контролна пресметка

Повеќе »

Спироски го доби големото дерби меѓу Македонија и Караорман во Враништа, Бафто ќе им суди на Црно Буки и Лирија

Повеќе »

ФК Овче Поле: Овој момент го чекавме повеќе од две децении, задоволни сме со постигнатите резултати, сакаме во Втора лига!

Повеќе »

ВИДЕО: Арсими го доби пехарот за шампион на Трета лига – Запад, клубот верува во влез во Втора лига

Повеќе »
Back to top button
error: Текстот е заштитен !!