ТМФЛ Исток – Табела

ТМФЛ Исток – Табела

ПозКлубОНПобНПорПОСПРИГРБОД
1161321479+3841
21612134613+3337
31611233920+2935
41611144016+2434
5169164422+2228
6167363621+524
71651103444-1016
8164481631-1516
91651101548-3316
10164392243-2115
111631121945-2610
121612131965-465

Македонија до 19 години победи со 3:2 против Кипар на втората контролна пресметка

Повеќе »

Македонија до 21: Нерешено 1:1 против Саудиска Арабија

Повеќе »

ТАБЕЛА ТМФЛ-Југозапад: Новаци е непоразен лидер со солидна бодовна предност, две екипи без бодови

Повеќе »

Милан Илиевски и Баже Илијоски го презедоа тимот и го одржаа првиот тренинг

Повеќе »

ТАБЕЛА ТМФЛ-Југ: Вардар Неготино осамен на врвот, Питу Гули и Големо Коњари го следат непоразениот лидер

Повеќе »

ТАБЕЛА ТМФЛ-Исток: Осогово, Овче Поле и Малеш го делат врвот, Вардарски сè уште без бодови

Повеќе »

ТАБЕЛА ТМФЛ-Север: Пет екипи го делат врвот со по 9 освоени бодови

Повеќе »

Даноски: Бараме регуларно судење и да загубиме тоа да биде коректно, во спротивно Иднина Боровец е спремна да ја напушти лигата!

Повеќе »

ГАЛЕРИЈА: Висока победа за Слатино, Свети Троица Црногорци го доби дуелот со Куршум

Повеќе »

Доброште на стартот од новата сезона однесе висока победа, убедлив беше и Кастриоти, лесно до три бода стигна и Шари

Повеќе »
Back to top button
error: Текстот е заштитен !!