ФудбалФудбал - ТРЕТА ЛИГА

ТАБЕЛА: Вардар Неготино сигурно оди кон нов бараж за Втора лига, конкурентите го делат второто место

Текстот го спонзорираше Revolution Development

Вардар Неготино сосема сигурно оди кон нов бараж за влез во Втората македонска фудбалска лига. „Вардарци“ не знаат за пораз по седум одиграни кола и имаат максимални 21 бод. На патот кон освојување на врвот од табелата, конкурентите не може да го запрат Вардар, кој минатата сезона играше бараж за влез во ВМФЛ, но загуби несреќно во пенал-рулетот од Караорман, кој стана нов второлигаш по повеќе од една деценија.

Revolution Development е софтверска компанија посветена на развој на врвни решенија за бизниси

Конкурентите на непоразениот лидер од Неготино, Превалец, Големо Коњари и Питу Гули ја делат втората позиција со по 16 освоени бодови.

Ланскиот второлигаш Локомотива од Градско по седум кола има 8 освоени бодови и се наоѓа на осмата позиција.

Прегледот на табелата го овозможи Revolution Development

  • ЦЕЛА ТАБЕЛА ОД ТРЕТА ЛИГА – ЈУГ:

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!