ФудбалФудбал - ТРЕТА ЛИГА

ТАБЕЛА: Вардар Неготино непоразен лидер на Југот, Превалец втор, Росоман прави притисок

По десет одиграни кола во Третата фудбалска лига – Југ екипата на Вардар од Неготино е непоразен лидер со вкупно 23 освоени бодови. Најблиску до лидерот е второпласираниот Превалец кој има бод помалку.

Екипата на Росоман ќе чека кикс на Вардар и Превалец и ќе напаѓа од сенка за освојување на врвот од табелата. Ланскиот второлигаш како третопласиран има 19 бодови, а потоа следуваат Големо Коњари кој е четврти со 17 бодови и Ново Црнилиште кој е на петото место со 16 бодови.

  • ЦЕЛА ТАБЕЛА ОД ТРЕТА ЛИГА – ЈУГ:

ПРИЈАВИ СЕ НА НАЈГОЛЕМИОТ ГОЛМАНСКИ КАМП НА БАЛКАНОТ – „РБ Охрид 2022“

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!