ФудбалФудбал - ТРЕТА ЛИГА

ТАБЕЛА: Вардар Неготино непоразен лидер на Југ, Превалец втор, Питу Гули на трето место

Прегледот на табелата во Трета лига – Југ го овозможи Revolution Development

По 15 одиграни кола во Третата фудбалска лига – Југ, Вардар од Неготино е непоразен лидер со 35 освоени бодови. Неготинци нижат убедливи победи на патот кон баражот за Втора лига која од следната сезона ќе биде единствена.

Веднаш за непоразениот лидер од Неготино е екипата на Превалец која со 32 бодови е на второто место на табелата, а потоа со 28 бодови следува Питу Гули кој е трет и Росоман со 27 бодови кој е четврти.

ЗА СИТЕ ГОЛМАНИ НА ВОЗРАСТ ОД 7 ДО 19 ГОДИНИ – ПРИЈАВИ СЕ НА НАЈГОЛЕМИОТ ГОЛМАНСКИ КАМП НА БАЛКАНОТ – „РБ Охрид 2022“

По 15 кола „фенерџијата“ Возарци ДМД ги запиша првите бодови совладувајќи го Бучин со 2:1 на домашен терен, но останува „закован“ на дното од табелата со само 3 бодови.

  • ЦЕЛА ТАБЕЛА ОД ТРЕТА ЛИГ – ЈУГ:

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!