ФудбалФудбал - ТРЕТА ЛИГА

ТАБЕЛА: Вардар Неготино на врвот со пет бодови предност пред Превалец, Росоман на трето место

На три кола до крајот од Трета лига – Југ екипата на Вардар од Неготино е лидер на табелата со 56 освоени бодови. Неготинци се на чекор од баражот за влез во Втора лига, бидејќи имаат пет бодови предност пред второпласираниот Превалец.

Revolution Development е софтверска компанија посветена на развој на врвни решенија за бизниси

На третото место следува некогашниот второлигаш Росоман со 43 бодови, а три помалку има Питу Гули од Крушево кој е четврти на табелата. На петото место со 35 бодови е Ново Црнилиште.

  • ЦЕЛА ТАБЕЛА ОД ТРЕТА ЛИГА – ЈУГ:

Прегледот на табелата го овозможи Revolution Development

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!