ФудбалФудбал - ТРЕТА ЛИГА

ТАБЕЛА: Вардар Неготино на врвот, Росоман се израмни на второто место со Превалец

После осум рунди во Третата фудбалска лига – Југ екипата на Вардар од Неготино е на врвот од табелата со 17 освоени бодови. Росоман се израмни со Превалец на второто место со 16 освоени бодови.

ПРИЈАВИТЕ СЕ ВО ТЕК ЗА НАЈГОЛЕМИОТ ГОЛМАНСКИ КАМП НА БАЛКАНОТ – „РБ Охрид 2022“

На делба на четвртото место се екипите на Големо Коњари и Ново Црнилиште со по 13 бодови.

  • ЦЕЛА ТАБЕЛА ОД ТРЕТА ЛИГА – ЈУГ:

НАЈДОБРИОТ ИЗБОР ЗА ПРОЗОРЦИ И ВРАТИ ОД ПВЦ ВО „OPEN STIL“ ВО ГОСТИВАР 070/814-428

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!