ФудбалФудбал - ТРЕТА ЛИГА

ТАБЕЛА: Вардар Неготино на врвот, Превалец е втор, Росоман и Големо Коњари го делат третото место

По 9. одиграни кола во Третата фудбалска лига – Југ екипата на Вардар од Неготино со 20 бодови е на врвот од табелата без ниту еден пораз и успешно чекори кон зацртаната цел – бараж за влез во Втора лига.

НАЈДОБРИОТ ИЗБОР ЗА ПРОЗОРЦИ И ВРАТИ ОД ПВЦ ВО „OPEN STIL“ ВО ГОСТИВАР 070/814-428

На второто место со бод помалку е Превалец кој има 19 бодови, а пак на делба на третото место се екипите на Росоман и Големо Коњари со по 13 освоени бодови.

  • ЦЕЛА ТАБЕЛА ОД ТРЕТА ЛИГА – ЈУГ:

ПРИЈАВИТЕ СЕ ВО ТЕК ЗА НАЈГОЛЕМИОТ ГОЛМАНСКИ КАМП НА БАЛКАНОТ – „РБ Охрид 2022“

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!