ФудбалФудбал - ТРЕТА ЛИГА

ТАБЕЛА Трета лига – Запад: Врапчиште на врвот, Трабзонспорт на дното

Викендот започна новата сезона од Третата македонска фудбалска лига – Запад со натпревари од 1. коло.

Во однос на табелата екипата на Врапчиште е лидер со три бодови и гол разлика од 3:0. Три бодови има и ланскиот второлигаш Дрита со гол разлика од 3:1 и се наоѓа на второто место, а по три бодови имаат и екипите на Напредок од Кичево, Речица, Арсими и Зајази.

Останатите екипи на табелата немаат освоено бодови, а поради лошата гол разлика на дното е Трабзонспорт.

ЦЕЛАТА ТАБЕЛА ОД ТРЕТА ЛИГА – ЗАПАД

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!