ФудбалФудбал - ТРЕТА ЛИГА

ТАБЕЛА Трета лига – Север: Пет екипи со по три бодови, Башкими најубедлив на стартот од сезоната

По една година пауза, вчера започна со натпреварува Третата лига – Север, откако беа одиграни натпреварите од 1. коло од сезона 2022-2023.

ВАШАТА РЕКЛАМА ОВДЕ – ПРОМО ЦЕНИ 074 241 247

На стартот најубедлива победа забележа Башкими кој со три бодови и гол разлика од четири постигнати и ниту еден примен гол е на врвот од табелата. Максимални три бодови и висока победа на стартот од сезоната забележа и БВК Коњаре, а по три бодови имаа и Аеродром, Петрове и Фортуна.

Ланскиот второлигаш Кадино сезоната ја започна со реми и мораше да се задоволи со бод, додека пак во Волково паднаа четири погодоци, но немаше победник. Како што известивме и вчера, натпреварот помеѓу Риниа и Студена Вода не се одигра. Повеќе можете да прочитате во извештајот за натпреварите ОВДЕ.

  • Целата табела од Трета лига – Север:

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!