ФудбалФудбал - ТРЕТА ЛИГА

ТАБЕЛА Трета лига – Југозапад: Пет екипи со по три бодови, високи победи и супер-возбудливи натпревари

Вчера, започна новата сезона од Третата македонска фудбалска лига – Југозапад во која ќе се натпреваруваат вкупно 12 екипи.

МЕСТО ЗА ВАШАТА РЕКЛАМА – 074 241 247

На стартот од сезоната Преспа и Лирија забележаа убедливи победи, сигурен триумф имаше и Сатеска од Волино, а супер-возбудливи натпревари приредија Новаци и Кораби, кои исто така, обезбедија три бодови.

По еден бод обезбедија Влазними и Кравари, а со порази и без бодови во првото коло се екипите на Јанг Тим, Демир Хиар, Македонија од Враништа, како и новите третолигаши Иднина Боровец и Велмеј. Извештајот од сите натпревари можете да го прочитате ОВДЕ.

  • Цела табела од Трета лига – Југозапад:

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!