ФудбалФудбал - ТРЕТА ЛИГА

ТАБЕЛА Трета лига – Југ: Питу Гули убедливо ја започна сезоната, по три бода и за Вардар Неготино, Големо Коњари и Превалец

Прегледот на табелата го овозможи: Revolution Development

Вчера со натпреварите од 1. коло започна новата сезона од Третата македонска фудбалска лига – Југ.

На стартот од сезоната најубедлива победа забележа екипата на Питу Гули од Крушево, а по три бода на своето конто по одигрувањето на првиот меч впишаа и Вардар Неготино, Големо Коњари и Превалец.

Revolution Development е софтверска компанија посветена на развој на врвни решенија за бизниси

Новиот третолигаш Канатларци сезоната ја започна со реми против Росоман, додека пак ланскиот второлигаш Локомотива од Градско сезоната ја започна со минимален пораз. Извештајот од сите натпревари можете да го прочитате ОВДЕ.

  • Цела табела од Трета лига – Југ:

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!