ФудбалФудбал - ТРЕТА ЛИГА

ТАБЕЛА ТМФЛ-Север: Студена Вода и Фортуна со максимални бодови, Кадино и Башкими Љуботен на делба на третото место

По две одиграни кола во Трета лига – Север, Студена Вода и Фортуна ја делат првата позиција со максимални 6 бодови. Два помалку имаат ланскиот второлигаш Кадино и Башкими Љуботен, кои ја делаат третата позиција на табелата.

Без бодови по две одиграни кола е екипата на Еуромилк ГЛ која е на дното од табелата.

  • ЦЕЛА ТАБЕЛА ОД ТРЕТА ЛИГА – СЕВЕР:

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!