ФудбалФудбал - ТРЕТА ЛИГА

ТАБЕЛА ТМФЛ-Север: Пет екипи го делат врвот со по 9 освоени бодови

По четири одиграни кола во Третата македонска фудбалска лига – Север дури пет екипи го делат врвот со по 9 освоени бодови.

Башкими, Аеродром, БВК Коњаре, Фортуна и Петровец имаат 9 бодови, но поради подобрата гол-разлика екипата на Башкими е на првото место.

По седум бодови имаат екипите на Башкими Љуботен и Маџари Солидарност, а по шест имаат Студена Бода и Беса Влазрими. На 10-тото место со пет освоени бодови е ССК Нова, потоа следува Риниа и Кадино со по четири бодови, додека пак Раштак, Еуромилк ГЛ, Волково и Илинден по еден освоен бод.

  • ЦЕЛА ТАБЕЛА ОД ТРЕТА ЛИГА – СЕВЕР:

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!