ФудбалФудбал - ТРЕТА ЛИГА

ТАБЕЛА ТМФЛ-Југозапад: Новаци е непоразен лидер со солидна бодовна предност, две екипи без бодови

По четири одиграни кола во Третата македонска фудбалска лига – Југозапад екипата на Новаци е непоразен лидер со максимални 12 бодови. Еден од фаворитите за баражот кој води во Втора лига има четири победи на исто толку одиграни натпревари.

На второто место со седум бодови е Кравари, додека пак по шест бодови имаат Лирија, Кораб, Преспа и Демир Хисар.

По пет бодови имаат екипите на Влазними и Јанг Тим, а пак бод помалку односно четири има Сатеска од Волино.

Без бодови по четири кола се екипите на Македонија од Враништа и Иднина Боровец.

Колку за потсетување по две одиграни кола екипата на Велмеј се откажа од натпреварувањето.

  • ЦЕЛА ТАБЕЛА ОД ТРЕТА ЛИГА – ЈУГОЗАПАД:

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!