ФудбалФудбал - ТРЕТА ЛИГА

ТАБЕЛА ТМФЛ-Југозапад: Кораб, Преспа и Новаци максимални, три екипи без бодови

По две одиграни кола во Третата македонска фудбалска лига – Југозапад, екипите на Кораб, Преспа и Новаци имаат максимални 6 бодови.

Ланскиот второлигаш Кораб поради подобрата гол разлика е на врвот од табелата, потоа следува Преспа која е втора и Новаци кој се наоѓа на третото место.

Со два бода помалку, односно вкупно 4 освоени бодови е Кравари кој е четврти на табелата, по три бода имаат Лирија од Грнчари, Демир Хисар и Сатеска, на осмото место е Влазними со 2 бодови и новајлијата Јанг Тим.

Без бодови по две одиграни која е Македонија од Враништа која е на 10-тата позиција, како и новајлиите Иднина Боровец и Велмеј, кои, исто така, немаат освоени бодови по две одиграни кола.

  • ЦЕЛА ТАБЕЛА ОД ТРЕТА ЛИГА – ЈУГОЗАПАД:

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!