ФудбалФудбал - ТРЕТА ЛИГА

ТАБЕЛА ТМФЛ-Југ: Вардар Неготино осамен на врвот, Питу Гули и Големо Коњари го следат непоразениот лидер

Текстот го спонзорираше Revolution Development

По четири одиграни кола во Третата македонска фудбалска лига – Југ екипата на Вардар Неготино е на врвот со максимални 12 бодови. Актуелниот шампион е непоразен лидер по четири одиграни кола и сака нов бараж за влез во Втората македонска фудбалска лига.

Само две екипи се во чекор со непоразениот лидер од Неготино, Питу Гули и Големо Коњари со по 10 бодови се наоѓаат на второто односно третото место.

Revolution Development е софтверска компанија посветена на развој на врвни решенија за бизниси

Слога со осум бодови е на четвртата позиција, додека пак со по седум бодови се Росоман и Превалец, како и Локомотива од Градско.

Марена има три бодови, а пак Канатларци има два освоени бодови. Еден бод има екипата на Младост, а пак без бодови се екипите на Обршани и Бучин.

  • ЦЕЛА ТАБЕЛА ОД ТРЕТА ЛИГА – ЈУГ:

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!