ФудбалФудбал - ТРЕТА ЛИГА

ТАБЕЛА ТМФЛ-Југ: Вардар Неготино, Големо Коњари и Питу Гули со максимални бодови, три екипи без бодови

Текстот е спонзориран од Revolution Development

По две одиграни кола во Третата македонска фудбалска лига – Југ, екипата на Вардар Неготино е на врвот со максимални шест бодови, колку што имаат и Големо Коњари и Питу Гули.

По четири бода имаат Росоман и Слога, додека пак со по три бода се Локомотива и Превалец, а по еден бод имаат Младост и Канатларци.

Revolution Development е софтверска компанија посветена на развој на врвни решенија за бизниси

Без бодови по два одиграни натпревар се екипите на Бучин, Марена и Обршани.

  • Цела табела од Трета лига – Југ:

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!