ФудбалФудбал - ПРВА ЛИГА

ТАБЕЛА: Струга е непоразен лидер во ПМФЛ, Силекс и Шкендија на делба на второто место, Победа на дното

По шест одиграни кола во Првата македонска фудбалска лига, Струга Трим Љум е непоразен лидер, со вкупно 15 бодови е на врвот од табелата. Покрај максимални бодови, Струга има и најефикасен напад со постигнати 13 погодоци и најефикасна одбрана со два примени погодоци.

На делба на второто место со по 11 освоени бодови се Силекс и Шкендија, додека пак на четвртото место со бод помалку е Брегалница.

На дното со само еден бод е Победа, додека пак во бараж зоната е Скопје кој има 3 бодови и Работнички кој има 4 бодови, исто колку што има и Тиквеш, кој е место погоре

  • Цела табела од Прва лига:

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!