ФудбалФудбал - ВТОРА ЛИГА

ТАБЕЛА: Слога Виница пак застана на врвот, „мешаница“ од четири клубови за директен влез во Прва лига!

Слога Виница успеа да се врати повторно на врвот од табелата во Втора лига – Исток, откако вчера со високи 3:0 славеше над Локомотива, а Победа беше декласирана во Македонска Каменица со високи 3:0.

Второлигашот од Виница со 28 бодови е прв, а сега прилепчани се на второто место, со два бода помалку. Саса се враќа во сериозна трка за врвот и како трета има 24 бодови, а еден помалку има Беласица која е четврта на табелата.

Дефинитивно вистинска „мешаница“ на врвот, но голема неизвесност има и за местата за сигурен опстанок во Втората фудбалска лига.

ЦЕЛА ТАБЕЛА ОД ВТОРА ЛИГА – ИСТОК:

Standings provided by SofaScore LiveScore

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!