ФудбалФудбал - ВТОРА ЛИГА

ТАБЕЛА: Силекс ја зголеми бодовната разлика, Вардар го чека тешка борба за ПМФЛ, пеколна борба за опстанок

Силекс повторно направи солидна предност и со 46 бодови е непоразен лидер во Втора лига – Запад. Кратовци имаат плус седум во однос на директниот конкурент Воска Спорт која е втора со 39 бодови, а пак Вардар е трет со 34 бодови и го чека премногу тешка задача во третиот круг од шампионатот кога е во прашање експресниот кам-бек.

НАЈДОБРИОТ ИЗБОР ЗА ПРОЗОРЦИ И ВРАТИ ОД ПВЦ ВО „OPEN STIL“ ВО ГОСТИВАР 070/814-428

Кога е пак во прашање дирекниот опстанок тука сите екипи освен Кадино кој веќе со една нога е во Трета лига ги очекува пеколна борба за опстанок. Тетекс има најсериозна предност кога е во прашање директниот опстанок.

ЦЕЛА ТАБЕЛА ОД ВТОРА ЛИГА – ЗАПАД:

МЕСТО ЗА ВАШАТА РЕКЛАМА – МАРКЕТИНГ НА СПОРТСКА МРЕЖА 074/241-247

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!