ФудбалФудбал - ТРЕТА ЛИГА

ТАБЕЛА: Превалец е лидер, Вардар Неготино има четири бода помалку, Возарци ДМД без бодови

По 6 одиграни кола во Третата фудбалска лига – Југ екипата на Превалец со максимални 15 бодови е на врвот од табелата. Со по 13 бодови Росоман и Големо Коњари ја делат втората позиција на табелата.

НАЈДОБРИОТ ИЗБОР ЗА ПРОЗОРЦИ И ВРАТИ ОД ПВЦ ВО „OPEN STIL“ ВО ГОСТИВАР 070/814-428

Екипата на Вардар од Неготино има 11 бодови и се наоѓа на четворото место на табелата.

Без бодови на табелата и понатаму останува новиот третолигаш Возарци ДМД.

  • ЦЕЛА ТАБЕЛА ОД ТРЕТА ЛИГА – ЈУГ:

ВАШАТА РЕКЛАМА НА СПОРТСКА МРЕЖА – КОНТАКТ: 074 / 241 – 247

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!