ФудбалФудбал - ТРЕТА ЛИГА

ТАБЕЛА: Осогово застана на врвот, Тиверија и Овче Поле го делат второто место

По шест одиграни кола во Трета лига – Исток дојде до промена на врвот. Нов лидер е ланскиот второлигаш Осогово кој е на врвот со 16 освоени бодови, откако „жетварите“ го добијат дербито за првото место со Овче Поле во Свети Николе (2:4).

На делба на второто место со по 13 бодови се екипите на Тиверија и Овче Поле, а пак Рудар со бод помалку е на четвртата позиција.

  • ЦЕЛА ТАБЕЛА ОД ТРЕТА ЛИГА – ИСТОК:

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!