ФудбалФудбал - Четврта Лига

ТАБЕЛА ОФЛ-Прилеп: Високи и убедливи победи, дожд од погодоци, по три бода за фаворитите

Натпреварите од првото коло од Општинската А лига во Прилеп предизвикаа дожд од погодоци. На стартот од новата сезона беа забележани убедливи победи од страна на фаворитите.

Шест екипи имаат по три бодови, додека пак шест екипи остануваат без бодови по одигрување на првите натпревари. Извештајот за сите натпревари можете да го прочитате ОВДЕ.

По три бода на табелата имаат Влазними Јуниор, Гарван Десово, Млкар, Црвена Звезда Сенокос, Стрела и Кадица, додека пак Мукос, ДИнамо, Кадино, Клепа, Тризла и Ултрас остануваа без бодови по првото коло, па веќе во второто коло ќе ги бараат своите први бодови.

  • ЦЕЛА ТАБЕЛА ОД ОФЛ – ПРИЛЕП:

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!