ФудбалФудбал - ТРЕТА ЛИГА

Табела од Трета лига – Југозапад: Воска есенски шампион, Караорман „диши во врат“

Воска од Охрид е есенски шампион во Третата лига – Југозапад со 29 освоени бодови. Струшки Караорман со бод помалку е на второто место што ќе понуди атрактивна пролет за прво место и пласман за Втора лига – Запад.

Со шанси за прво место е и екипата на Новаци која е трета со 22 бодови, колку што има и Кравари кој е место подолу. Есенскиот дел од сезоната на петото место го заврши Црно Буки со 21 бод.

ТМФЛ Југозапад – Табела

ПозКлубОНПобНПорПОСПРИГРБОД
12018206925+4456
21913424613+3343
31911444623+2337
42011184524+2134
52010285446+832
61910274335+832
71910184126+1531
820100103638-230
9207673031-127
10207673439-527
11206593831+723
122072112853-2523
13204514056-1617
141941142664-3813
151531111533-1810
162022162478-548

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!