ФудбалФудбал - ТРЕТА ЛИГА

ТАБЕЛА: Новаци сè уште е на врвот, но Кораб и Демир Хисар „дишат во врат“

По седум одиграни рунди во Трета лига – Запад, промени на врвот од табелата нема. Новаци го загуби дербито од Кораб во Дебар и останува на врвот од табелата, но лидерот има натпревар помалку, па веќе во следното коло може да се случат промени.

Со по 12 бодови на делба на второто место се ланскиот второлигаш Кораб и Демир Хисар, па во следното коло овие две екипи ќе имаат шанса да се израмнат со Новаци на врвот од табелата.

  • ЦЕЛА ТАБЕЛА ОД ТРЕТА ЛИГА – ЈУГОЗАПАД:

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!