ФудбалФудбал - ТРЕТА ЛИГА

ТАБЕЛА: Неизвесна борба во Трета лига – Запад за баражот кој води во Втора лига

Новата сезона од Трета лига – Запад започна најдоцна во однос на другите четири третолигашки региони. Во Западот се одиграни три кола, а на врвот од табелата е Напредок од Кичево со 6 бодови, колку што имаат и Влазерими Ј 1977 и Камјани.

Во новата сезона со високи амбиции влезе некогашниот прволигаш Напредок од Кичево, кој цели на освојување на врвот и преку бараж да атакува на влез во Втора лига.

  • ЦЕЛА ТАБЕЛА ОД ТРЕТА ЛИГА – ЗАПАД:

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!