ФудбалФудбал - ТРЕТА ЛИГА

ТАБЕЛА: Караорман „закован“ на врвот, Македонија Враништа втора, Црно Буки трет

По 16. одиграни кола во Третата фудбалска лига – Југозапад непоразен лидер и понатаму останува Караорман со 40 бодови. Стружани чекорат успешно на пат кон бараж преку кој ќе се обидат да обезбедат место во Втората лига за следната сезона.

ПРИЈАВИТЕ СЕ ВО ТЕК ЗА НАЈГОЛЕМИОТ ГОЛМАНСКИ КАМП НА БАЛКАНОТ – „РБ Охрид 2022“

Македонија Враништа откако го доби Црно Буки сега е втора на табелата со 29 бодови, а пак Црно Буки сега е трет со 26 бодови. Новаци одлично тргна во новата сезона и направи прогрес до четвртото место со 24 бодови.

Лирија од Грнчари е на петото место со 22 бодови, а со по 21 бод Преспа и Сатеска го делат шестото место.

  • ЦЕЛА ТАБЕЛА ОД ТРЕТА ЛИГА – ЈУГОЗАПАД:

НАЈДОБРИОТ ИЗБОР ЗА ПРОЗОРЦИ И ВРАТИ ОД ПВЦ ВО „OPEN STIL“ ВО ГОСТИВАР 070/814-428

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!