ФудбалФудбал - ТРЕТА ЛИГА

ТАБЕЛА: Караорман убедливо на врвот, Црно Буки и Македонија Враништа го делат второто место

По 17. одиграни кола во Третата фудбалска лига – Југозапад убедливо на врвот од табелата е екипата на Караорман со 43 освоени бодови и без ниту еден пораз. Стружани сосема сигурно ќе играат во баражот за влез во Втората лига.

НАЈДОБРИОТ ИЗБОР ЗА ПРОЗОРЦИ И ВРАТИ ОД ПВЦ ВО „OPEN STIL“ ВО ГОСТИВАР 070/814-428

На делба на второто место се екипите на Црно Буки и Македонија од Враништа со по 29 освоени бодови. Потоа следуваат Новаци и Преспа кои со по 24 бодови ја делат четвртата позиција од табелата, а 22 бодови има шесто пласираната Лирија од Грнчари.

  • ЦЕЛА ТАБЕЛА ОД ТРЕТА ЛИГА – ЈУГОЗАПАД:

ПРИЈАВИТЕ СЕ ВО ТЕК ЗА НАЈГОЛЕМИОТ ГОЛМАНСКИ КАМП НА БАЛКАНОТ – „РБ Охрид 2022“

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!