ФудбалФудбал - ТРЕТА ЛИГА

ТАБЕЛА: Караорман осман на врвот, стружани имаат +11, Црно Буки втор, Македонија Враништа трета

По 18 одиграни кола во Трета лига – Југозапад екипата на Караорман не знае за пораз и има +11 на табелата, со натпревар помалку. Стружани играат фантастична сезона и сосема сигурно ќе играат бараж за влез во Втората фудбалска лига.

На второто место е Црно Буки кој има 32 бодови, а потоа следува Македонија од Враништа која има 29 бодови и се наоѓа на третата позиција. Со по 27 освоени бодови Новаци и Преспа ја делат четвртата позиција на табелата.

  • ЦЕЛА ТАБЕЛА ОД ТРЕТА ЛИГА – ЈУГОЗАПАД:

ПРИЈАВИ СЕ НА НАЈГОЛЕМИОТ ГОЛМАНСКИ КАМП НА БАЛКАНОТ – „РБ Охрид 2022“

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!