ФудбалФудбал - ТРЕТА ЛИГА

ТАБЕЛА: Караорман ги „тресна“ сите конкуренти и остана осамен на врвот во Трета лига – Југозапад

По 12. одиграни кола во Третата фудбалска лига – Југозапад екипата на Караорман без ниту еден пораз е на врво од табелата со 31 освоени бод. Стружани играа во одлична форма и чекорат кон конечно враќање во Втората фудбалска лига.

Во досегашниот тек од сезоната Караорман ги „тресна“ сите конкуренти и направи солидна бодовна предност – што дава „гаранција“ стружани да се надеваат на шампионска титула, а со тоа и враќање во второлигашкото друштво.

Главниот конкурент Црно Буки е втор со 23 бодови или осум помалку од Караорман, додека пак со негатива од девет бодови е Македонија Враништа која е на третото место на табелата. Четвртата позиција ја делат екипите на Новаци и Сатеска од Волино со по 21 освоени бод.

ТМФЛ Југозапад – Табела 2021/2022

ПозКлубОНПобНПорПОСПРИГРБОД
11211104510+3534
2128223918+2126
3127142624+222
4125612914+1521
5126332820+821
6125433121+1019
7124443129+216
8125072626015
9123361529-1412
10123272225-311
11122462134-1310
121220101352-396
13121291034-245

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!