ФудбалФудбал - ТРЕТА ЛИГА

ТАБЕЛА: Караорман е непоразен лидер, Црно Буки и Македонија Враништа го делат второто место

Екипата на Караорман е непоразена во досегашниот тек од сезоната и со 40 бодови се наоѓа на врвот од табелата. На делба на второто место со по 26 бодови се екипите на Црно Буки и Македонија од Враништа.

НАЈДОБРИОТ ИЗБОР ЗА ПРОЗОРЦИ И ВРАТИ ОД ПВЦ ВО „OPEN STIL“ ВО ГОСТИВАР 070/814-428

Лирија од Грнчари е четврта со 22 бодови, а по 21 бод имаат Новаци и Сатеска кои ја делат петата позиција.

  • ЦЕЛА ТАБЕЛА ОД ТРЕТА ЛИГА – ЈУГОЗАПАД:

ВАШАТА РЕКЛАМА НА СПОРТСКА МРЕЖА – КОНТАКТ: 074 / 241 – 247

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!