ФудбалФудбал - ТРЕТА ЛИГА

ТАБЕЛА: Башкими осамен на врвот во Северот, БВК Коњаре и Фортуна го делат второто место

По осум одиграни кола во Третата македонска фудбалска лига – Север, екипата на Башкими е лидер на табелата со 21 освоен бод. Башкими во претходното коло го доби дербито со БВК Коњаре на гостински терен со 0:2 и со тоа остана „закован“ на врвот на табелата со пет бода преднсот пред конкурентите БВК Коњаре и Фортуна, кои се на делба втората позиција.

  • ЦЕЛА ТАБЕЛА ОД ТРЕТА ЛИГА – СЕВЕР:

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!