ФудбалФудбал - ТРЕТА ЛИГА

ТАБЕЛА: Арсими осамен на врвот, Речица е втора, Велазерими 77 на третото место

По 12. одиграни кола во Третата фудбалска лига – Запад екипата на Арсими е непоразен лидер со 34 бодови, пет бодови повеќе од второпласираната Речица, додека пак на третото место е Велазерими 77 со 24 бодови.

ПРИЈАВИТЕ СЕ ВО ТЕК ЗА НАЈГОЛЕМИОТ ГОЛМАНСКИ КАМП НА БАЛКАНОТ – „РБ Охрид 2022“

На четвртото место е Врапчиште со 23 бодови, а еден помалку има Зајази кој е на петото место на табелата. Ланскиот второлигаш Дрита од Боговиње со 22 бодови е на шестото место.

  • ЦЕЛА ТАБЕЛА ОД ТРЕТА ЛИГА – ЗАПАД:

НАЈДОБРИОТ ИЗБОР ЗА ПРОЗОРЦИ И ВРАТИ ОД ПВЦ ВО „OPEN STIL“ ВО ГОСТИВАР 070/814-428

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!