ФудбалФудбал - ТРЕТА ЛИГА

ТАБЕЛА: Арсими лидер на Западот со +10, Речица втора, Велазерими 77 на третото место

По 14 одиграни кола во Трета лига – Запад екипата на Арсими е непоразен лидер со 40 освоени бодови и има плус десет во однос на второпласираната екипа на Речица.

На третото место со 27 бодови е екипата на Велазерими 77, а бод помалку има Врапчиште кој е четврти со 26 бодови. Со 25 бодови на петото место е Зајази.

  • ЦЕЛА ТАБЕЛА ОД ТРЕТА ЛИГА – ЗАПАД:

ПРИЈАВИ СЕ НА НАЈГОЛЕМИОТ ГОЛМАНСКИ КАМП НА БАЛКАНОТ – „РБ Охрид 2022“

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!