ФудбалФудбал - ТРЕТА ЛИГА

ТАБЕЛА: Арсими е лидер во Трета лига – Запад, неколку екипи во битка за Втора лига!

По девет одиграни кола во Третата фудбалска лига – Запад екипата на Арсими е непоразен лидер на табелата со 25 освоени бодови.

Од конкурентите на второ место е Речица со три бода помалку, а потоа следуваат Врапчиште и ланскиот второлигаш Дрита кои го делат третото место со по 19 бодови, а еден помалку од нив има Велазерими кој е петти на табелата, екипа која лани се натпреваруваше во второлигашкото друштво.

ТМФЛ Запад – Табела

ПозКлубОНПобНПорПОСПРИГРБОД
198103613+2325
29711248+1622
396122810+1819
496121712+519
596032712+1518
694141612+413
793151418-410
892251317-48
992161137-267
1092071223-116
119135823-156
129027930-212

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!