ФудбалФудбал - Четврта Лига

Св. Троица ЦГ со „петарда“ за Рудар, Св. Троица 2021 со ПЕТКА за Вулкан

Денес беа одиграни само два натпревари од 5. коло на Општинската фудбалска лига во Охрид.

НАЈДОБРИОТ ИЗБОР ЗА ПРОЗОРЦИ И ВРАТИ ОД ПВЦ ВО „OPEN STIL“ ВО ГОСТИВАР 070/814-428

Во Охридскиот регион беа одиграни два натпревари каде беа забележани две убедливи победи.

Св. Троица ЦГ со 5:1 го распука Рудар, а со идентичен резултат славеше и Св Троица 2021 против Вулкан.

Мечот меѓу Лескоец и Вапила не се одигра, бидејќи екипата на Вапила се откажа од натпреварувањето.

ПРИЈАВИТЕ СЕ ВО ТЕК ЗА НАЈГОЛЕМИОТ ГОЛМАНСКИ КАМП НА БАЛКАНОТ – „РБ Охрид 2022“

Поради големите врнежи од снег и дожд во Дебрца се одложија натпреварите од 5. коло.

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!