Турнири

„Св. Наум Охридски 2022“: Објавен правилникот и распоредот за турнирот во Стар Караорман

Познат целиот распоред за турнирот во мал фудбал „Св. Наум Охридски 2022“, кој се игра во селото Стар Караорман во Штип, а ќе започне вечерва во 20:00 часот со првиот натпревар. Организаторите го објавија и правилникот по кој ќе се игра турнирот во штипското село.

  • Групи и распоред за цел турнир:

Првиот натпревар на турнирот го играат екипите на Маса Бр 6 и Задруга Радање со почеток во 20:00 часот, еден час подоцна ќе се соочат КПД Штип и Алфи Карбинци, додека пак во третиот меч кој е закажан во 22:00 часот ќе играат Радио Такси Делукс и Ел Пасо.

Во продолжение погледнете го правилникот на турнирот во мал фудбал „Св. Наум Охридски 2022“:

  • Правилник за турнирот:

Спортска Мрежа како единствен спортски сајт во Македонија, кој известува за Третата македонска фудбалска лига, како и за македонските турнири во мал фудбал e медиумски покровител на турнирот во мал фудбал „Св. Наум Охридски“!

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!