Турнири

„Св. Наум Охридски 2022“: Четири групи по четири екипи, утре стартува турнирот во с. Стар Караорман – Штип

Денес беше извлечена ждрепката со што се одредените групи и распоредот за турнирот во мал фудбал „Св. Наум Охридски“, кој се игра во селото Стар Караорман во Штип.

Група 1
1.Авто Лакер Панац
2.Алго-Мак
3.Кпд Штип
4.Алфи Карбинци

Група 2
1.Маса бр 6
2.Задруга Радање
3.Р. Делукс
4.Ел Пасо

Група 3
1.Пвц Петров
2.Теа Бар Трејд
3.Џукер Спорт
4.Кај Дацо

Група 4
1.Дар Мар
2.Сикоп Компани
3.Лас Палмас
4.Штип-Сити

Првата вечер од турнирот ќе биде отворена во 20:00 часот со мечот помеѓу Маса Бр 6 и Задруга Радање, еден час подоцна КПД Штип ќе ги одмери силите со Алфи Карбинци, додека пак во третиот меч кој е закажа во 22:00 часот Р. Делукс ќе игра против Ел Пасо.

Спортска Мрежа како единствен спортски сајт во Македонија, кој известува за Третата македонска фудбалска лига, како и за македонските турнири во мал фудбал e медиумски покровител на турнирот во мал фудбал „Св. Наум Охридски“!

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!