ФудбалФудбал - ПРВА ЛИГА

Суспендиран теренот на ФК Шкендија, клубот е предаден на дисциплинска комисија

Информација од Натпреварувачката комисија во рамки на ФФМ во врска со настаните на натпреварот Шкендија – Шкупи. 

Натпреварувачката комисија го суспендира теренот на ФК Шкендија и го предаде клубот на дисциплинска комисија. 

Дисциплинската комисија ќе одлучува за мерките кои ќе бидат преземени. 

ЗА СИТЕ ГОЛМАНИ НА ВОЗРАСТ ОД 7 ДО 19 ГОДИНИ – ПРИЈАВИ СЕ НА НАЈГОЛЕМИОТ ГОЛМАНСКИ КАМП НА БАЛКАНОТ – „РБ Охрид 2022“

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!