ФудбалФудбал - ПРВА ЛИГА

Струга Трим Лум со триумф над Раховеци од Косово

Прволигашот Струга Трим Лум со 2:0 триумфираше над косовскиот второлигаш Раховеци на контролен натпревар одигран во Драч. Погодоци за Струга ги постигнаа Бесир Рамадани и Валентин Кочоски.

>>> ПРОМОЦИЈА НА АПАРТМАНИ И РЕСТОРАНИ НА ТУРИСТИЧКАТА ПЛАТФОРМА – КОТВА.МК <<<

На претходните контролки на албанско тло Струга одигра 1:1 против косовскиот Дренас, со 1:1 ремизираше и против Ботев Враца од Бугарија, со 1:0 славеше над Беса од Добри Дол, а со 1:2 загуби од косовски Феризај.

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!