ФудбалФудбал - ВТОРА ЛИГАФудбал - ПРВА ЛИГА

Струга Трим Лум со победа над Тетекс

Прволигашот Струга Трим Лум со 3:1 беше подобар на контролниот натпревар против второлигашот Тетекс одигран во Охрид.

Струга до победата дојде со двата погодоци на Алтипармакоски и едниот погодок на Таири.

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!