ФудбалФудбал - ПРВА ЛИГА

Струга Трим Лум со минимален триумф над Беса

Македонскиот прволигаш Струга Трим Лум денес одигра нов контролен натпревар во Драч, а овој пат екипата предводена од Срѓан Захариевски со минимални 1:0 славеа над македонскиот второлигаш Беса од Добри Дол.

>>> ЗИМУВАЊЕ НА ПОНИВА – ПОНУДА НА КОТВА.МК <<<

Стрелец на единствениот погодок беше Фламур Таири со погодок постигнат од пенал во првиот дел.

Стружани до крајот на подготовките ќе одиграат уште една контролка во Драч против екипа од Косово закажана за 30. јануари.

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!